Про школу


ЕКСКУРС У МИНУЛЕ

  В кінці ХІХ століття на території України закінчився промисловий переворот: з'явилися заводи та фабрики, наявність яких вимагала освідчених людей. Отже, на території України повинні з'явитися перші школи.

 В останньому десятиріччі ХІХ століття з'явилася перша двокласна церковно-приходська школа в селі Чернятин, яка була розміщена в будівлі сьогоднішнього сільського клубу.

Школу відвідували не лише діти села Чернятин, поряд з ними за партами сиділи учні з Северинівки, Стодулець, Токарівки. Вчителем учнів був місцевий піп, який навчав дітей грамоти, письма та арифметики. Кожного дня першим уроком був урок "Закону божого".
У 1910 році в с. Токарівка відкривається однокласна церковно-приходська школа, приміщення якої, нажаль, не залишилося. Після більшовицького перевороту 1917 року Чернятинська церковно-приходська школа переіменовується в радянську початкову школу. В 20-х роках ХХ століття її було переведено в приміщення, яке ви бачите на світлині- будинок управляючого графа Львова.

З 1930 року школа стає семирічною.

Під час Великої Вітчизняної війни на території Чернятина активних бойових дій не велося, тому школа функціонувала постійно, що було дозволено румунською владою.

Вчителі довоєнної школи стали на захист своєї Вітчизни: І.Кулачек - загинув на війні, П.Калістратов - пройшов всю війну. До визволення Чернятина від румунських фашистів директором школи був О.П.Шандрук, який був мобілізований на фронт в березні 1944 року та пропав безвісти на фронтах Великої Вітчизняної...

Після Перемоги в школу прийшли працювати вчорашні фронтовики. Це директор школи Федорчак А.Т., вчителі Полішвайко А.Ф., Карпівняк Я.І., Морозов Т.П., який з 1953 року був призначений директором школи.

До кінця 50-х років ХХ століття школа залишається семирічною.

  

Випуск 4-го класу Чернятинської семирічки

9 травня 1947 року

 

 

Третій клас Чернятинської семирічки

1948 рік

 

Четвертий клас Чернятинської семирічки

1949 рік

 

П'ятий клас Чернятинської семирічки

23 січня 1948 рік

Другий клас Чернятинської семирічки з класним керівником Мацанюк Надією Степанівною

В результаті освітніх реформ М.С. Хрущова в кінці 50-х років ХХ століття Чернятинська школа стає "восьмирічною".

Педагогічний колектив школи

Зліва на право: Марія Степанівна - вчитель біології, Морозов Олександр Петрович - директор, вчитель історії, Червоненко Валентина Кирилівна - вчитель російської мови та літератури, Фалдзінська Анна Іллічна - бібліотекар, Христюк Марія  Романівна - вчитель математики.

 

Останній випуск семирічки, 1957 рік, 3 червня

Учні школи любили художню самодіяльнсть.

Ця світлина свідчить про тогочасні танцювальні композиції. Актового залу не було, тому учениці танцювали в начальному класі.

 У 1984 році при активному сприянні тодішнього директора школи Горобця М.С. школа стає середньою.

Першою ученицею, яка отримала Золоту медаль "За успіхи у навчанні" була Король Інна Євгеніївна.

В Чернятинській школі навчалось багато відомих людей: 

Ковалівський - працівник посольства СРСР в Монголії;

В.І. Правда - професор Київсього політехнічного університету;

І.Франко - начальник штабу Прикарпатського військового округу;

Н.І. Вознюк - Герой Соціалістичної Праці;

І. Д. Сідлецький - професор Херсонського педагогічного університету.

Чернятинська школа славиться педагогічними династіями: вчителів : О.М.Рублік - вчителька початкових класів (бабуся - вчителька початкових класів, перша у школі була удостоєна звання "Відмінник освіти", мама - вчителька російської мови та літератури і музичного мистецтва, батько директор школи, вчитель історії).

Г.А. Федорчак - вчителька російської мови і літератури, заступник директора з навчально - виховної роботи, батько - директор Сербинівської школи, чоловік - вчитель історії, дочка - Добера Ніна Василівна - вчителька музичного мистецтва.